طبیعی کربلا دانلود سید مجید بنی فاطمه

طبیعی: کربلا دانلود سید مجید بنی فاطمه دانلود مداحی شهادت امام موسی الکاظم امام موسی الکاظم ذاکرین اهل بیت مداحی

گت بلاگز اخبار گوناگون با زیباترین و شگفت انگیزترین آبشارهای دنیا آشنا شوید.

در محیط زیست بی نهایت شگفتی و قشنگی نهفته شده است که گاه در دورافتاده ترین کشورها و مرزهای دنیا واقع شده است اند. دیگر گردشگری به قدم زدن در خیابان ها و کوچه ها

با زیباترین و شگفت انگیزترین آبشارهای دنیا آشنا شوید.

با زیباترین و شگفت انگیزترین آبشارهای دنیا آشنا شوید.

عبارات مهم : آبشار

در محیط زیست بی نهایت شگفتی و قشنگی نهفته شده است که گاه در دورافتاده ترین کشورها و مرزهای دنیا واقع شده است اند. دیگر گردشگری به قدم زدن در خیابان ها و کوچه های نام آشنای دنیا خلاصه نمی شود و بسیاری به دنبال کشف و دیدار از نقاط بکر و متحیر کننده هستند. به همین علت نیز روند گردشگری در دهه های اخیر با تفاوت های فاحشی مواجه بوده. یکی از مناطقی که جهت بشر امروز موجبات تفریح، آرامش و خرسندی را فراهم آورده، نظاره کردن شکوه آبشارهای بکر، خروشان و زیبای دنیا است.

با زیباترین و شگفت انگیزترین آبشارهای دنیا آشنا شوید.

به عنوان مثال شاید هیچ شگفتی در محیط زیست قابل قیاس با اوج قدرت و شکوه آبشارهای طبیعی، وحشی و خروشان «بن گیو» (Ban Gioc–Detian Falls) نباشد. قدرت این آبشار به اندازه ای است که می تواند دره های عمیق و باریکی را در دل کوه ها بوجود آورد و جهت شبکه های الکترونیکی، تولید انرژی نیز کند.

در محیط زیست بی نهایت شگفتی و قشنگی نهفته شده است که گاه در دورافتاده ترین کشورها و مرزهای دنیا واقع شده است اند. دیگر گردشگری به قدم زدن در خیابان ها و کوچه ها

در ادامه زیباترین آبشارهای دنیا را به همراه تصویرهای زیبای آنها به شما معرفی خواهیم کرد.

آبشار آنخل

با زیباترین و شگفت انگیزترین آبشارهای دنیا آشنا شوید.

آبشار آنخل، بلندترین آبشار دنیا به شمار می آید که در ارتفاع ۹۷۹ متری از کوه های Auyantepui و در کشور ونزوئلا قرار دارد. در واقع زیاد آب این آبشار مرتفع پیش از رسیدن به زمین تبخیر و در اطراف پراکنده می شود.

آبشار خون

در محیط زیست بی نهایت شگفتی و قشنگی نهفته شده است که گاه در دورافتاده ترین کشورها و مرزهای دنیا واقع شده است اند. دیگر گردشگری به قدم زدن در خیابان ها و کوچه ها

این آبشار در منطقه پرت و دورافتاده ای از آنتارکیتا قرار گرفته. یکی از دلایل قرمز بودن آن نیز آب شوری است که با «اکسید آهن» ترکیب شده است و در برخورد با هوا به رنگ قرمز در می آید. آخرین پژوهش های «آلاسکا فِربنک» نشان داده که آب این آبشار که منبع آب های شور است احتمالا به وسیله یخچال های طبیعی که بیش از میلیون ها سال در این منطقه وجود داشتند، به دام انداخته می شوند.

با زیباترین و شگفت انگیزترین آبشارهای دنیا آشنا شوید.

پژوهش های انجام شده است بر آب های شور این آبشار نشان داده که این آب ها مسیری در حدود ۹۰ متر را در زیر یخچال های «تیلر» طی می کنند. این یخچال بر اساس مطالعات انتشار یافته در مجله «یخچال شناسی» به عنوان سردترین یخچال طبیعی دنیا معرفی شده.

یکی از شگفتی های این آبشار این است که در آن هیچ اکسیژنی دیده نمی شود و در عوض ۱۷ گونه متفاوت میکروب در آب های قرمز رنگ آن آشنا شده.

آبشار «بن گیوک» (Ban Gioc–Detian)

این آبشار متحیرکننده بعد از آبشارهای ایگواسو، نیاگارا و ویکتوریا، چهارمین آبشار بلند دنیا محسوب می شود و در مرز ویتنام واقع شده است هست. اخیرا گونه های بومی خصوصا در نزدیکی Tongling Gorge کشف شده است که مشابه آن در هیچ کجای دنیا یافت نمی شود.

آبشار دتیفوس

آبشار دتیفوس در شمال شرقی ایسلند واقع شده است و به عنوان یکی از بزرگ ترین و قدرتمندترین آبشارهای اروپا محسوب می شود. این آبشار به وسیله پارک ملی Vatnajökull مورد محافظت قرار می گیرد و به عنوان منبع انرژی دست نخورده و بکر باقی مانده است.

آبشار گوکتا کاتاراکس

آبشار گوکتا کاتاراکس جهت بومیان این منطقه سال ها نامی آشنا بوده ولی جهت سایر مردم دنیا همچون رازی باقی مانده بود. حدود ۱۲ سال پیش و در سال ۲۰۰۵ میلادی، یک کاوشکر آلمانی به نام «اشتفان زیمردورف»، نخستین فرد غیر بومی بود که از این آبشار دیدن کرد.

آبشار گوکتا کاتاراکس در منطقه دورافتاده ای در استان «آمازونیان» پرو واقع شده است و یکی از بلندترین آبشارهای دنیا به شمار می رود. البته ارتفاع دقیق آن تا کنون تخمین زده نشده ولی عنوان سومین آبشار بلند دنیا را به خود تخصیص داده شده است داده.

یکی از دلایلی که بومیان این منطقه راز وجود این آبشار را آشکار نکردید واهمه آنها از طلسم پریان دریایی قشنگی است که تصور می شود در آب های این آبشار وجود دارند.

آبشار هاواسو

این آبشار حیرت برانگیز بر صخره های قرمز و آب های لاجوردی فرو می ریزد و به همین علت نیز یکی از زیباترین آبشارهای دنیا جهت عکاسی به شمار می رود. آبشار هاواسو در مجاورت پارک ملی «گرند کنیون»، درست در مکانی که با آب های رودخانه کلرادو همگرا می شود واقع شده.

آبشار ایگواسو

آبشار ایگواسو که در مرز میان آرژانتین و برزیل قرار گرفته یکی از سورئال ترین آبشارهای دنیا به شمار می آید. در بعد حضور زوج های عاشق در این آبشار افسانه ای پنهان هست. بر اساس این افسانه، زن جوان و قشنگی معشوقه فانی خود را به ازدواج با یکی از خدایان ترجیح می دهد. زمانی که این زوج عاشق سوار قایق می شوند، همان خدا قایق آنها را به دو نیم تبدیل کرده و مانع از رسیدن آنها به آبشار جاودانگی می شود. بر اساس همین افسانه سال هاست که زوج های عاشق جهت دیدن این آبشار به این مکان می آیند.

آبشار جاگ

این آبشار بلندترین آبشار کشور هند به شمار می آید که در بلندی های کوه هیمالیا واقع شده است هست. اگرچه در آسیا آبشارهای فراوان و بلند دیگری وجود دارد ولی آبشار جاگ به علت منحصربفرد و بی مانند بودش، جهت دیدار گردشگران خصوصا در فصل های که بادهای موسمی می وزد جذابیت های فراوانی دارد.

آبشار کائتور

این آبشار در پارک ملی کائتور در گویان واقع شده است و به علت مقدار فراوان آبی که از ارتفاعات آن جاری می شود از اهمیت خاص ای برخوردار هست. آبشار کائتور از لحاظ بلندی رتبه ۱۲۳ و از لحاظ حجم نیز رتبه ۱۹ ام را به خود تخصیص داده شده است داده. در واقع ارتفاع و حجم آب فراوانی که از آن جاری می شود باعث شده است به یکی از دیدنی ترین آبشارهای دنیا تبدیل شود.

آبشار گولفوس

این آبشار یکی از دیدنی ترین مکان های دنیا به شمار می آید. آبشار گولفوس در دره های عمیق و باریک رودخانه Hvítá در ایسلند واقع شده. به علت شکاف حیرت انگیزی که در منظره آن دیده می شود، به نظر می رسد که این رودخانه پرخروش در میان شکاف های اطراف ناپدید می شود.

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا قدرتمندترین و معروف ترین آبشار آمریکای شمالی به شمار می آید. در هر دقیقه در حدود ۱۷٫۰۰۰ مترمربع آب از این آبشار فرو می ریزد و در مرز میان استان های انتاریو در کشور کانادا و نیویورک در آمریکا قرار گرفته. این آبشار یکی از منابع بسیار مهم تهیه انرژی هیدروالکتریک جهت هر دو کشور محسوب می شود. آبشار نیاگارا جهت ماجراجویان بی باکی که قصد بندبازی یا بشکه نوردی دارند مکان مناسبی به شمار می آید.

آبشار Plitvice

بسیاری از آبشارهایی که در پارک ملی Plitvice در کرواسی و پاندورا واقع شده است اند، به علت قشنگی های منحصربفردشان به بهشت تشبیه می شوند. آب این آبشار بسیار درخشنده و زلال هست. توصیه جالب تری که در مورد آن وجود دارد این است که دریاچه هایی که در میان این آبشار قرار گرفته اند، با سدهای طبیعی تراورتن از هم جدا می شوند که باعث می شود زیستگاهی جهت گونه هایی چون خزه ها، جلبک ها و باکتری ها باشد.

آبشار ترو دو فر

این آبشار که همانند چشمان یک پرنده است یکی از دورافتاده ترین و در عین حال زیباترین مناطق دنیا به شمار می آید و در سواحل ماداگاسکار واقع شده. آب های آبشار ترو دو فر در میان انبوهی از دهانه های سبز رنگ آتشفشانی فرود می آیند و در مجموع به صورت ۶ آبشار به دره های باریک و عمیق این منطقه می ریزند.

آبشار ویکتوریا

این آبشار در مرز میان زامبیا و زیمباوه و بر فراز رودخانه «زامبزی» واقع شده است و بزرگ ترین آبشار دنیا به شمار می آید. این مکان که یکی از شگفتی های هفتگانه دنیا طبیعی است که به ثبت یونسکو نیز رسیده. «دیوید لیوینگستونِ» انگلیسی نخستین فردی بود که این آبشار را مشاهده کرد و به همین علت نیز نام ملکه انگلستان جهت آن در نظر گرفته شد.

وی بعدها در مورد قشنگی این منطقه نوشت: “هیچ کس قادر به درک و تصور قشنگی آبشار ویکتوریا در مقایسه با آنچه در انگلستان می بیند نیست و هیچ اروپایی نمی تواند تنها با چشم بدن چنین شکوهی را شاهد باشد.”

اخبارگوناگون _ روزیاتو

واژه های کلیدی: آبشار | طبیعی | یخچال | رودخانه | زیباترین | اخبار گوناگون

با زیباترین و شگفت انگیزترین آبشارهای دنیا آشنا شوید.

با زیباترین و شگفت انگیزترین آبشارهای دنیا آشنا شوید.

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs