طبیعی کربلا دانلود سید مجید بنی فاطمه

طبیعی: کربلا دانلود سید مجید بنی فاطمه دانلود مداحی شهادت امام موسی الکاظم امام موسی الکاظم ذاکرین اهل بیت مداحی

گت بلاگز اخبار پزشکی ‌پارازیت مضر است / معاون وزیر بهداشت

درهیچ کشوری تا کنون در زمینه تاثیر این امواج مطالعه ای صورت نگرفته،زیرا کشورهای دیگر کمتر از پارازیت استفاده می کنند…

‌پارازیت مضر است / معاون وزیر بهداشت

معاون وزیر بهداشت: پارازیت مضر است

عبارات مهم : ایران

درهیچ کشوری تا کنون در زمینه تاثیر این امواج مطالعه ای صورت نگرفته،زیرا کشورهای دیگر کمتر از پارازیت استفاده می کنند…

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس مطالعاتی که انجام شده است پارازیت ها و امواج الکترومغناطیس جهت سلامت افراد جامعه مضر هستند و باید در نخستین وقت قطع شود.

‌پارازیت مضر است / معاون وزیر بهداشت

به گزارش ایرنا، دکتر رضا ملک زاده روز سه شنبه در حاشیه سی و سومین کنگره بین المللی رادیولوژی کشور عزیزمان ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نوع ضعیف امواج الکترومغناطیس از تلفن های همراه و بعد از آن از ماهواره ها ساطع می شوند؛ امواج ارسال شده است از سوی ماهواره ها چون از فضا می آید چندان نیرومند نیست ولی پارازیت ها چون از زمین پخش می شوند می توانند عوارض جانبی زیادی جهت سلامت افراد ایجاد کند.

وی افزود: درهیچ کشوری تا کنون در زمینه تاثیر این امواج مطالعه ای صورت نگرفته،زیرا کشورهای دیگر کمتر از پارازیت استفاده می کنند ولی با توجه به مطالعاتی که تاکنون بر روی حیوانات صورت گرفته مضر بودن این امواج به اثبات رسیده است.

درهیچ کشوری تا کنون در زمینه تاثیر این امواج مطالعه ای صورت نگرفته،زیرا کشورهای دیگر کمتر از پارازیت استفاده می کنند…

ملک زاده اظهار کرد: پارازیت ها علاوه بر آسیب های جدی به سلامت افراد می توانند حتی منجر به تولد نوزادان ناقص و حتی سقط جنین شوند.

وی گفت: مطالعاتی در این زمینه در دست انجام است ولی نتیجه های آن حدود 10 سال دیگر مشخص می شود و همچنین جهت اینکه روند این مطالعات به درستی صورت گیرد در مرحله اول باید بخش هایی که پارازیت تولید می کنند باید با ما همکاری داشته باشند.

ملک زاده تاکید کرد: وزارت بهداشت مضر بودن این امواج را اعلام کرده و خواهان قطع آن شده است هست. همچنین کمیته ای در سطح ملی جهت توقف این امواج از سوی این وزارتخانه راه اندازی شده است است.

‌پارازیت مضر است / معاون وزیر بهداشت

محققان جوان ایرانی هفت برابر کشورهای منطقه

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:محققان جوان کشورمان هفت برابر کشورهای منطقه همچون مصر، پاکستان، عربستان و ترکیه است که با سرمایه گذاری مورد نیاز در این حوزه می توانیم به دستاوردهای بزرگی دست یابیم.

درهیچ کشوری تا کنون در زمینه تاثیر این امواج مطالعه ای صورت نگرفته،زیرا کشورهای دیگر کمتر از پارازیت استفاده می کنند…

دکتر ملک زاده ادامه داد:در حال حاضر 40 نیروی محقق در حوزه پزشکی و 210 نفر در سراسر کشور در رشته های متفاوت داریم که درصد بالایی از این افراد طی چند سال آینده می توانند جزو دانشمندان یک درصد دنیا شوند.

وی ادامه داد: جهت اینکه بتوان تولیدات علمی این محققان را به فناوری تبدیل کرد نیاز به سرمایه گذاری زیاد در حوزه تحقیقات و بویژه نیروی انسانی محقق در کشور داریم.

‌پارازیت مضر است / معاون وزیر بهداشت

ملک زاده به رشد علمی کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و گفت: در سال 2016 بیش از 52 هزار مقاله علمی در سطح دنیا منتشر کرده ایم و از لحاظ استنادات علمی رشد قابل توجهی داشته ایم و از کشورهای منطقه بالاترهستیم.

وی ادامه داد: دررشته پزشکی 11 درصد اساتید عضو هیات علمی هستند، تعداد دانشگاه ها در دو دهه اخیر به چهار برابر رسیده، تعداد دانشجویان دکترای تخصصی پزشکی 3 برابر شده است و تعداد اعضای هیات علمی هفت برابر نسبت به گذشته زیاد کردن داشته است.

وی با بیان اینکه 32 درصد کل مقالات علمی کشور عزیزمان ایران مربوط به حوزه پزشکی بوده است افزود: بیش از 567 مرکز تحقیقاتی، 30 پژوهشکده و 60 دانشگاه علوم پزشکی در کشور در حوزه های متفاوت علمی فعالیت دارند.

وی اظهار کرد: در رشته پزشکی مسابقه های بین المللی زیاد از سایر رشته هاست و از آنجایی که در بعضی از رشته ها با میانگین جهانی فاصله داریم مورد نیاز است در این زمینه برنامه ریزی بیشتری صورت گیرد.

ملک زاده درخصوص رشته رادیولوژی اظهار کرد: در 10 سال گذشته عالی ترین فارغ التحصیلان رشته پزشکی وارد رشته رادیولوژی شده است اند بنابر این انتظار می رود که در زمینه تولید علم نیز فعال تر عمل کنند.

ملک زاده توضیح داد: رشته رادیولوژی بر اساس آمار اسکوپوس همکاری های بین المللی خود را زیاد کردن داده ولی در زمینه تعداد مقالات چندان فعال نبوده به گونه ای که از 300 مقاله منتشرشده در این پایگاه علمی فقط 60 مقاله مربوط به کشور عزیزمان ایران بوده است.

وی اظهار کرد با اینکه در رشته های دیگر از میانگین جهانی بالاتر هستیم ولی در رشته رادیولوژی با میانگین جهانی فاصله داشته و حتی از ترکیه نیز پایین تر هستیم؛ رتبه علمی کشور عزیزمان ایران در تولید علم 22 است ولی در زمینه رادیولوژی رتبه 26 دنیا را داریم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: جهت پیشرفت در حوزه پژوهش امکاناتی را در وزارت بهداشت راه اندازی کرده ایم که از جمله ایجاد آزمایشگاه های مجهز در دانشگاه ها، زیاد کردن کیفیت آموزشی، راه اندازی دوره Ph.D by Research در دانشگاه های علوم پزشکی و عوض کردن نظام ارزشیابی دانشگاه ها بر اساس کیفیت مقالات می توان نام برد.

وی به فعالیت موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی( نیماد) اشاره کرد و گفت: تا کنون سه دوره طرح های تحقیقاتی در این موسسه پذیرفته شده، حدود 67 طرح ملی مورد حمایت قرار گرفته و هر سال دو بارطرح های تازه دریافت و بررسی می شود.

سی و سومین کنگره بین المللی رادیولوژی کشور عزیزمان ایران از امروز 19 تا 22 اردیبهشت ماه در سالن همایش های برج میلاد با حضور صاحب نظران و اساتید داخلی و خارجی درحال برگزاری هست.

واژه های کلیدی: ایران | پزشکی | ایرانی | بهداشت | رادیولوژی | وزیر بهداشت | وزارت بهداشت | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs