طبیعی کربلا دانلود سید مجید بنی فاطمه

طبیعی: کربلا دانلود سید مجید بنی فاطمه دانلود مداحی شهادت امام موسی الکاظم امام موسی الکاظم ذاکرین اهل بیت مداحی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی فكر بعد از ١٤٠٠باشيد

عبدالله نوري در پيام تبريكش به حسن روحاني نكاتي را به رييس جمهور منتخب متذكر شده است هست. او در ابتدا تاكيد كرده است: پيروزي غرورآفرين و پرافتخار ملت ايران و گز

فكر بعد از ١٤٠٠باشيد

فكر بعد از ١٤٠٠باشيد

عبارات مهم : ايران

عبدالله نوري در پيام تبريكش به حسن روحاني نكاتي را به رييس جمهور منتخب متذكر شده است هست. او در ابتدا تاكيد كرده است: پيروزي غرورآفرين و پرافتخار ملت ايران و گزینش شايسته جنابعالي به مسووليت خطير و سنگين رياست جمهوري كه بي مبالغه، خلعت آن، برازنده وجود شماست را تبريك و شادباش عرض مي كنم و دوام توفيق و بقاي خدمت ارجمندتان را، در استيفاي حقوق آحاد مردم از خداوند منان مسالت دارم. حماسه پرشكوه ۲۹ ارديبهشت برگي زرين و ماندگار در تاريخ سياسي ايران رقم زد و افتخاري بزرگ براي ايرانيان برجاي نهاد و فرصتي تازه براي برون رفت از دشواري ها وبحران هاي مخاطره آميز فراهم آورد.

فكر بعد از ١٤٠٠باشيد

مردم آگاه ايران بادركي درست از شرايط زمانه، خردمندي و آزادي را پاس داشتند و با مشاركت بي نظير در انتخابات، از آزموني بزرگ، سربلند بيرون آمدند و بلوغ سياسي خود را براي جهانيان به نمايش گذارده، صداقت، صميميت و خدمات بزرگ شما را ارج نهادند و با تقديم خالصانه راي خويش، صلاحيت و كفايت شما را تاييد كردند. بي ترديد راي قاطع اكثريت مردم به جنابعالي، كه برخاسته از آگاهي سياسي و درك دشواري هاي فرا روي دولت بود، اعتماد آنان به خدمتگزاران خويش را نشان داد و مسووليتي سنگين بر دوش ايشان نهاد. انجام درست اين مسووليت، به كوشش پيگير و بي دريغ دولت محترم نياز دارد و البته بدون ياري همگان، حتي مخالفان، امكان پذير نيست. اينك رقابت، با فرازها و فرودهايش پايان يافته و وقت برنامه ريزي بهتر و دقيق تر و كار و تلاش بيشتر در جهت پيشرفت و توسعه روزافزون كشور و جامعه است.

اميدوارم جنابعالي با ياري خداوند و در پرتو درايت و تدبير سياسي و بهره مندي از پشتيباني صادقانه و صميمانه مردم، بتوانيد به پيمان خويش وفادار بمانيد و توفيق انجام اين مسووليت سنگين و سخت را بيابيد.

عبدالله نوري در پيام تبريكش به حسن روحاني نكاتي را به رييس جمهور منتخب متذكر شده است هست. او در ابتدا تاكيد كرده است: پيروزي غرورآفرين و پرافتخار ملت ايران و گز

برادر ارجمندم جناب آقاي دكتر روحاني؛

فرصت را مغتنم دانسته و با اذعان به وقوف و آگاهي بهتر و بيشتر جنابعالي نسبت به آنچه در ادامه بيان مي شود، از باب «و ذكِّرْ فإِنّ الذِّكْرى‏ تنْفعُ الْمُومِنين»، نكاتي را عرض مي كنم:

١- دولت دوازدهم، همچنان كه در شعارهاي انتخاباتي طرح شد، دولتي قانونمدار و پاسدار حقوق شهروندان و پشتيبان محرومان هست. در اين راستا چه نيكوست كه توصيه هاي امام علي(ع)، به ويژه آنچه در نامه هاي آن حضرت، به عثمان ابن حنيف و مالك اشتر بيان شده است هست، مورد توجه و مبناي سنجش عملكرد دولت قرار گيرند و همكاران دولت در مديريت هاي مياني و استاني هم به مطالعه آنها توصيه شوند و عملكرد خود را در دوره مسووليت با آن بسنجند.

فكر بعد از ١٤٠٠باشيد

٢- امروز مردم ايران، دفاع از انديشه اصلاحات و حقوق شهروندي، به ويژه شهروندان در حصر و زنداني را، در سيماي مصمم و اراده مستحكم شما مي جويند. اعتنا به اصل آزادي مطبوعات و گردش آزاد اطلاعات و رسانه ها و مطبوعات آزاد، مي تواند مانع بروز بسياري از مفاسد و ناهنجاري ها گردد. اختلاس هاي نجومي، رواج رشوه خواري و رانت خواري بر اثر عدم وجود رسانه هاي آزاد به وجود مي آيد. از اين رو انتظار مي رود دولت دوازدهم حق آزادي اطلاع رساني و نظارت دقيق و كامل رسانه ها بر عملكرد هر سه قوه و ساير نهادها و دستگاه ها را با جديتي بيشتر پيگيري كند.

٣- هنر مردان بزرگ و دوران ساز اين است كه افق هاي دوردست را در چشم انداز ديد و تصميمات و تدابير خويش قرار مي دهند و از سكوي واقعيت هاي امروز به فردا و آينده هاي دور مي انديشند. شايسته است جنابعالي به استمرار سيره و سنت حكمراني خويش در سال «١٤٠٠» و بعد از آن بينديشيد و با دور انديشي و تدبير و مجاهدت شبانه روزي، شرايطي را فراهم سازيد تا زمينه استمرار انديشه اصلاحي و مشي اعتدالي فراهم گردد و راه صلاح و اعتدال و خدمت به محرومان و اعتلاي كشور ادامه يابد.

عبدالله نوري در پيام تبريكش به حسن روحاني نكاتي را به رييس جمهور منتخب متذكر شده است هست. او در ابتدا تاكيد كرده است: پيروزي غرورآفرين و پرافتخار ملت ايران و گز

٤- زنان و جوانان كه از توانمندي هاي زيادي در زمينه هاي گوناگون برخوردارند، براي تحقق آرزوی بزرگ هاي بلند خود، چشم اميد به شما دوخته اند، از اين رو تقويت اميد به آينده اي روشن و اطمينان بخش براي زنان و نسل جوان مسووليتي است كه بر دوش دولت سنگيني مي كند.

٥- امروز جامعه ما با افول ارزش هاي اخلاقي و رواج بداخلاقي ها روبه روست و قدرت طلبي در شكلي مبتذل، پايبندي به اصول اخلاقي را در تنگنا قرار داده هست. كينه ورزي و نفرت، راه را بر گفت وگو بسته و خشونت و تندي به جاي «ادْعُ إِلى‏ سبيلِ ربِّك بِالْحِكْمةِ و الْموْعِظةِ الْحسنةِ و جادِلْهُمْ بِالّتي‏ هِي أحْسنُ» نشسته است.

فكر بعد از ١٤٠٠باشيد

ايران اسلامي، شايسته آن بود كه به جاي رياكاري، دورويي و دروغ گويي، عوام فريبي، نفرت پراكني، خشونت طلبي، اتهام زني و رفتارهاي غير اخلاقي، راستي، محبت، رحمت و صداقت در آن موج بزند و با رشد و تعالي در جهات معنوي و اخلاقي براي ديگران اسوه باشد. از جنابعالي به عنوان شخصيتي روحاني انتظار مي رود كه در راستاي اصلاح وضعيت اخلاقي جامعه گامي برداريد و از كارشناسان مجرب و فرهيختگان جامعه شناس و نخبگان اخلاق مدار و متخصصان شايسته در امور تربيتي و رواني براي اصلاح وضعيت اخلاقي جامعه كمك بگيريد.

٦- شرايط امروز كشور و حل دشواري ها و بحران هاي فرارو، نيازمند اجماع نخبگان و تعامل ميان نيروهاي سياسي هست. دستيابي به اين نشانه از راه گفت وگو و تفاهمي ملي ميان دولتمردان و مسوولان عاليرتبه نظام و ديگر جريان ها و شخصيت هاي مهم و موثر و مورد احترام ملت كه مرجعيت سياسي، اجتماعي، فرهنگي و سنتي دارند، امكان پذير هست. اين شخصيت هاي حقيقي و حقوقي پل ارتباطي نيرومندي هستند كه پيوند هميشگي دولتمردان با قاعده هرم قدرت يعني توده هاي مردم را برقرار مي سازند. كوشش و اقدام جنابعالي در اين راستا، مي تواند با اعتماد آفريني، به تقويت سرمايه اجتماعي بينجامد و به تعبير قرآني از فتنه و فساد جلوگيري كند. ما همچنان كه مي توانيم و بايد براي منافع ايران با دنيا تعامل كنيم، در درون كشور نيز به گفت وگو و تعامل سازنده نيازمنديم.

چگونه است كه مي توانيم با كساني كه فرسنگ ها اختلاف در جهات گوناگون داريم، تعامل كنيم ولي نمي توانيم با كساني كه در داخل يك كشور زندگي مي كنيم و در جهات گوناگون، منافع مشتركي داريم، تعامل و گفت وگو كنيم و خصومت ها را در حد توان برطرف كنيم؟ آيا احتمال نمي دهيم دست هايي پنهان در جهت گسترش جدايي ها و شكاف نيروها كوشش مي كنند؟ حركت هاي افراطي و واکنش‌ها هاي غيراخلاقي مي تواند روزي خطر آفرين باشد و همه درگيري ها و كشتارها از اختلافات كوچك شروع مي شود و به مرور زاويه ها بازتر شده، به كدورت و خصومت و كشتار مي انجامد.

با همه احزاب و گروه ها، با گرايش هاي گوناگون و متفاوت و اقوام و مذاهب و اقليت هاي ديني، دوستانه تر واکنش‌ها كنيم و به خواست هاي آنها، در چارچوب استيفاي حقوق شهروندي توجه كنيم. همه ايرانيان را خودي بدانيم و براي انسجام بيشتر ملت، گام هاي دوستانه، همراه با گذشت و مدارا و دوستی برداريم. به فرموده قرآن «و منْ أحْسنُ قوْلًا مِّمّن دعا إِلى الله و عمِل صلِحًا و قال إِنّنىِ مِن الْمُسْلِمِين – و لا تسْتوِى الحْسنةُ و لا السّيِّئةُ ادْفعْ بِالّتىِ هِى أحْسنُ فإِذا الّذِى بيْنك و بيْنهُ عداوةٌ كأنّهُ ولىِ‏ٌّ حمِيمٌ».

رفع محدوديت و حصر از حضرات آقايان خاتمي، موسوي، كروبي و سركار زن رهنورد كه از جايگاه ويژه، استثنايي و بسيار تاثيرگذار نزد ملت ايران برخوردارند و به پاكي و نجابت و صداقت و دلسوزي شهره اند، مي تواند گام نخست اين حركت خيرخواهانه و خداپسندانه باشد. با اطمينان مي گويم و خدا را برگفته خود گواه مي گيرم كه اين عزيزان، هرگز كمترين تحريكي عليه نظام جمهوري اسلامي نخواهند داشت و از اينكه با محدوديت يا حصر آنها، چنين تصوري به وجود آيد خرسند نيستند، گرچه انتقاد هاي قابل توجه و تاملي نسبت به نوع سلوك و عملكرد حكومت دارند.

٧- براساس جمع بندي كارشناسان، كشور در حوزه هاي فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي و سياسي با خواست ها، نيازها و چالش هاي متعدد و گوناگوني روبه رو است.

شايسته است افرادي توانمند، پرتلاش و اخلاق مدار براي تامين اين نيازها و مقابله با اين چالش ها، اداره امور ستادي، بخشي و منطقه اي شما را به عهده گيرند. به تعبير قرآن كريم انسان هاي توانمند و امانت دار و نگاهبانان متخصص و آگاه را به كار گماريد كه آن كس كه از علم و آگاهي كافي برخوردار نباشد، نگاهبان خوبي نيز نخواهد بود. از درگاه ايزد منان، براي شما و كابينه همراه تان، توفيق روزافزون در خدمت به مردم و كسب رضايت آنان و رضايت خداوند متعال را مسالت دارم.

اخبار سیاسی – اعتماد

واژه های کلیدی: ايران | سياسي | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs