طبیعی کربلا دانلود سید مجید بنی فاطمه

طبیعی: کربلا دانلود سید مجید بنی فاطمه دانلود مداحی شهادت امام موسی الکاظم امام موسی الکاظم ذاکرین اهل بیت مداحی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی هیاهو جهت هیچ؟! , سامانه کارانه

پس از اعلام این وعده های انتخاباتی ستاد او در اقدامی تامل برانگیز سامانه عضویت “کارانه” راه اندازی کرد. در این صفحه اول این سامانه جملات قالیباف همراه با تصویر

هیاهو جهت هیچ؟! , سامانه کارانه

سامانه کارانه؛ هیاهو جهت هیچ؟!

عبارات مهم : اندازی

پس از اعلام این وعده های انتخاباتی ستاد او در اقدامی تامل برانگیز سامانه عضویت “کارانه” راه اندازی کرد. در این صفحه اول این سامانه جملات قالیباف همراه با تصویر او دیده می شود.

راه اندازی سایت کارانه به وسیله ستاد انتخاباتی محمد باقر قالیباف حاشیه های فراوانی داشت. بعد از آنکه وزیر کشور اعلام کرد که این کار خلاف قانون است و ستاد قالیباف تاکید کرد از وزیر کشور شکایت می کند. شب گذشته سایت کارانه با دستور مقام قضایی فیلتر شد. ولی ستاد قالیباف می گوید عضویت ادامه دارد!

به گزارش فرارو، یکی از وعده های محمد باقر قالیباف اشتغالزایی 5 میلیونی ظرف مدت چهار سال هست. او همچنین اعلام کرده است در این مدت به جوانان تا زمانی که به سر کار روند کارانه 250 هزارتومانی پرداخت می کند.

هیاهو جهت هیچ؟! , سامانه کارانه

ناظران و تحلیلگران اقتصادی می گویند این وعده قالیباف امکان تحقق ندارد، آیا که دولت منابع مالی مورد نیاز را جهت پرداخت کارانه به خیل بیکاران ندارد.

پس از اعلام این وعده های انتخاباتی ستاد او در اقدامی تامل برانگیز سامانه عضویت “کارانه” راه اندازی کرد. در این صفحه اول این سامانه جملات قالیباف همراه با تصویر او دیده می شود.

پس از اعلام این وعده های انتخاباتی ستاد او در اقدامی تامل برانگیز سامانه عضویت “کارانه” راه اندازی کرد. در این صفحه اول این سامانه جملات قالیباف همراه با تصویر

«من، محمدباقر قالیباف، به شما تعهد می دهم با توکل به خداوند منان و به اعتبار شما «دولت مردم» را تشکیل دهم و در یک دوره چهارساله با انقلابی اقتصادی ٥٠٠٠٠٠٠ شغل ایجاد کنم و تا وقت یافتن شغل ٢٥٠٠٠٠ تومان به عنوان حق کارانه پرداخت کنم.»

پس از این اقدام ستاد قالیباف اعتراضات زیادی صورت گرفت. منتقدان تاکید کردند راه اندازی سامانه “کارانه” خلاف قانون هست. آن ها معتقدند با این اقدام مشخص نیست چه بر سر اطلاعات و آمار جمع آوری شده است می آید. آمار و اطلاعات جمع آوری شده است ممکن است مورد سوء استفاده قرار گیرد.

روزنامه دولت در این باره نوشت: «راه اندازی این سایت که در آن اطلاعات شخصی و محرمانه افراد تقاضا می شود از نظر مطابقت با قانون انتخابات و حریم شخصی افراد شائبه های بسیاری دارد.»

هیاهو جهت هیچ؟! , سامانه کارانه

حسام الدین آشنا در این باره گفت: «سایت موسوم به کارانه یک سیستم جمع آوری و پردازش اطلاعات شخصی هست. مجوز راه اندازی چنین سایتی کجا صادر شده است است؟ در صورتی که ایشان موفق به تصاحب مسئولیت ریاست جمهوری نشوند چه کسی مسئول سوء استفاده احتمالی از این داده هاست؟»

محمدعلی وکیلی، نماینده عضو هیأت رئیسه مجلس که از وقت راه اندازی ستاد انتخاباتی حسن روحانی مسئولیت سخنگویی این ستاد را نیز برعهده گرفته، نیز در اینباره اظهار کرد: «بی شک این اقدام خلاف قانون هست؛ چراکه این اقدام جهت مردم حقوقی محتسبه ایجاد می کند. کسی که مقام مسئول نیست و هنوز تنها یک نامزد انتخابات هست، حق ندارد چنین اقدامی را به انجام برساند و نباید فراموش کنیم که نامزدها صرفاً کاندیدای انتخابات هستند، هنوز مدیر جمهوری نشده اند که فردا پاسخگوی این اقدام تبلیغی باشند.»

پس از اعلام این وعده های انتخاباتی ستاد او در اقدامی تامل برانگیز سامانه عضویت “کارانه” راه اندازی کرد. در این صفحه اول این سامانه جملات قالیباف همراه با تصویر

این اعتراض ها به اینجا ختم نمی شود بلکه وزیر کشور، به عنوان مسئول برگزاری انتخابات نیز به تندی نسبت به آن تصویر العمل نشان داد.

رحمانی فضلی گفت: «مسئولان بخش حقوقی وزارت کشور گفتند که راه اندازی این سایت غیرقانونی است و هم جنبه تطمیع دارد و هم شائبه خرید و فروش رأی در آن وجود دارد.» رحمانی فضلی همچنین خاطرنشان کرد: «گفته ایم که این عنوان مورد پیگیری قرار گیرد و نماینده دادستانی هم در بررسی حضور داشته باشد. اگر این عنوان اثبات شود، حتماً تذکر می دهیم.»

هیاهو جهت هیچ؟! , سامانه کارانه

با وجود اعتراض ها به سامانه کارانه ستاد قالیباف رسانه های اصولگرا و حامی قالیباف مدعی شده است اند در حدود 15 دقیقه دو هزار نفر در این سامانه عضویت کرده اند، آماری که به اعتقاد ناظران غیرواقعی است و نمی توان آن را تائید کرد.

ستاد محمد باقر قالیباف به موج اعتراض ها تصویر العمل نشان داد و روز گذشته منشتر شدن بیانیه ای اظهارنظر رحمانی فضلی در این باره را جرم دانست و اعلام کرد به مراجع قضایی ذی صلاح شکایت خواهد کرد.

ستاد قالیباف از بخشی از سخنان وزیر کشور انتقاد کرد که در آن رحمانی فضلی اقدام ستاد انتخاباتی قالیباف را در جهت معامله رای دانسته بود.

موضوعی که نعمت احمدی وکیل و حقوق دان نیز به آن اشاره کرده هست. او در این باره می گوید: «بنابر مبانی حقوقی، هر عملی که مانور متقلبانه انجام شود، جرم هست. این که شما با موهومات مردم را فریب دهید و خود را صاحب اختیارات نشان دهید تا مردم به شما اعتماد کنند و رأی دهند، جرم است.»

در کنار این حاشیه ها و اعتراضات به سایت “کارانه”صبح نو روزنامه هوادار محمد باقر قالیباف در گزارشی با عنوان «گام اول جهت اشتغال پنج میلیونی» روز گذشته در گزارشی نوشت: «پرداخت کارانه به جوانان جویای کار یکی از بااهمیت ترین وعده های انتخاباتی آقای قالیباف هست، وعده ای که باعث جوانه زدن امید در جوانان جویای کار شد و گام اول جهت تحقق اشتغال۵میلیونی با راه اندازی سامانه کارانه برداشته شد ولی همزمان با این برنامه انتخاباتی قالیباف، دولت «نمی شود، نمی توانیم و نداریم» ابراز نگرانی کرد به گونه ای که تمام توان رسانه ای خود را جهت هجمه به طرح برطرف بیکاری شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران شروع کردند.»

صبح نو جهت اثبات قانونی و عملی بودن طرح کامپیوتری یافتن بیکاران از زبان نماینده ای از مجلس سابقه ای ذکر کرده و نوشت: “این یکی از طرح های مصوب در مجلس بوده که با ایراد شورای نگهبان برگشته و سال گذشته نهایتا به تصویب رسیده که منابع مالی آن از پنجاه درصد درآمد حاصلی از هدفمندی یارانه ها وجرایم به کار گیری اتباع خارجی غیرمجاز تامین می شود.”

هیاهو ها برسر سایت کارانه قالیباف تا جایی پیش رفت که روز گذشته سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد: «فعلا شکایتی در مورد این مسئله نشده است و اگر شکایتی شود بررسی می کنیم.»

ساعتی از این اعلام نگذشته بود که رسانه ها تائید کردند که سایت کارانه با دستور مقام قضایی فیلتر شده است هست. با این وجود رسانه های نزدیک به محمد باقر قالیباف می گویند این دستور با فشار دولت صادر شده است هست.

واژه های کلیدی: اندازی | قالیباف | روز گذشته | محمدباقر قالیباف | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs