طبیعی کربلا دانلود سید مجید بنی فاطمه

طبیعی: کربلا دانلود سید مجید بنی فاطمه دانلود مداحی شهادت امام موسی الکاظم امام موسی الکاظم ذاکرین اهل بیت مداحی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ریزش قیمت در بازار ارز و طلا

روز گذشته، قیمت انواع ارزها و سکه های طلا در بازار کم کردن یافت و معامله گران بعد از صحبت های ترامپ روز متفاوتی را تجربه کردند. در نخستین روز هفته، علاوه بر این

ریزش قیمت در بازار ارز و طلا

ریزش قیمت در بازار ارز و طلا

عبارات مهم : بازار

روز گذشته، قیمت انواع ارزها و سکه های طلا در بازار کم کردن یافت و معامله گران بعد از صحبت های ترامپ روز متفاوتی را تجربه کردند. در نخستین روز هفته، علاوه بر اینکه در بازار نوسان غیرمتعارفی وجود نداشت، ارزهایی مانند یورو و دلار نوسان کاهشی ۲ رقمی را به ثبت رساندند.

روز شنبه، دلار ۳۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۴ هزار و ۵ تومان رسید. یورو نیز با افت ۵۵ تومانی از کانال ۴ هزار و ۸۰۰ تومان پایین رفت و به بهای ۴ هزار و ۷۹۵ تومان رسید. در کنار این، پوند، یوآن چین، ین ژاپن، دلار کانادا، دلار استرالیا، لیر ترکیه و درهم امارات از دیگر ارزهای مهمی بودند که در نخستین روز هفته کاهشی شدند.

ریزش قیمت در بازار ارز و طلا

ریزش قیمت در بازار ارز و طلا

فعالان بازار ارز عوض کردن فضای ذهنی انتظاری معامله گران بعد از صحبت های ترامپ را یکی از عواملی دانستند که در افت تمامی ارزهای بازار داخلی تا حدی موثر بود، هر چند عوامل واقعی هم در کم کردن قیمت اثر داشتند. از مجموع صحبت های فعالان، هفت عامل را می توان در افت بهای دلار موثر دانست که مشمول بر جدی نگرفتن صحبت های ترامپ، حمایت مقام های اروپایی از برجام، کم شدن قیمت حواله درهم، زیاد کردن عرضه ارز خرد، واکنش‌ها مناسب بازارساز و کم کردن تحرکات معامله گران فردایی بود.

روز گذشته، قیمت انواع ارزها و سکه های طلا در بازار کم کردن یافت و معامله گران بعد از صحبت های ترامپ روز متفاوتی را تجربه کردند. در نخستین روز هفته، علاوه بر این

روز گذشته در بازار سکه و طلا نیز زیاد معامله گران در موقعیت فروش قرار داشتند تا قیمت ها در این بازار نیز سیر نزولی به خود بگیرد. در بیست و دومین روز مهرماه، سکه تمام بهار آزادی ۷ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای یک میلیون و ۳۱۱ هزار تومان رسید. نیم سکه و ربع سکه نیز به ترتیب ۳ و ۲ هزار تومان از ارزش خود را از دست دادند و روی قیمت ۶۶۳ و ۳۸۳ هزار تومان قرار گرفتند. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز۹۷۰ تومان افت را به ثبت رساند و به بهای ۱۲۴ هزار و ۲۰۵ تومان رسید. افت قیمت ها در بازار سکه و طلا در شرایطی صورت گرفت که بهای اونس جهانی روز جمعه از مرز هزار و ۳۰۰ دلار عبور کرده بود. مشروح اتفاقات بازارهای جهانی و عوامل اثرگذار در مرز شکنی طلای جهانی را دیگر گزارش همین صفحه بخوانید.

۲ عامل روانی اثرگذار بر کم کردن نوسان

روز گذشته، دلار معاملات خود را با قیمت ۴ هزار و ۲۰ تومان شروع کرد که کاهشی ۱۵ تومان نسبت به قیمت بسته شده است روز پنج شنبه داشت. به گفته فعالان، بخشی از افت ابتدای روز ناشی از تصویر العمل بازار نسبت به صحبت های ترامپ و اثرات پیرامونی آن بود که زیاد جنبه روانی و انتظاری داشت. به گفته شماری از بازیگران بازار، دو عنوان نگاه بازار نسبت به ریسک ترامپ را تعدیل کرد و تا حدی موجب عوض کردن انتظارات شد.در وهله اول، تصویر العمل ترامپ به اندازه ای نبود که بازیگران ارزی تصور می کردند؛ هفته گذشته صحبت های زیادی در مورد کارها احتمالی ترامپ مانند قرار دادن سپاه در لیست گروه های تروریستی منتشر شد، ولی در عمل ترامپ از این صحبت ها عقب نشینی کرد تا بازار نیز حداقل در مقطع فعلی کمتر او را جدی بگیرد.دومین عنوان که شاید زیاد از صحبت های ترامپ، انتظارات را تحت تاثیر قرار داد، تصویر العمل مسوولان کشورهای اروپایی و حمایت آنها از برجام بود در مجموع از صحبت های فعالان این توصیه مشهود که بازار به این نتیجه رسیده که در حال حاضر امکان نوسان گیری با ریسک ترامپی وجود ندارد؛ بنابراین از این ناحیه نمی توان هیجانی به بازار تزریق کرد.

۴ عامل واقعی اثرگذار بر کم کردن نوسان

ریزش قیمت در بازار ارز و طلا

با وجود اثرگذاری عوامل روانی و تخیله شوک ترامپ، عوامل واقعی نیز در افت قیمت ابتدای هفته و کم کردن دامنه نوسان نقش داشتند. یکی از بااهمیت ترین عواملی که در کم کردن قیمت نقش داشت، افت قیمت حواله درهم بود. روز گذشته این قیمت زیر مرز هزار و ۱۰۰ تومان ماند و به بهای هزار و ۹۶ تومان رسید. قیمت حواله درهم یکی از بااهمیت ترین متغیرهایی است که معامله گران بازار داخلی آن را رصد می کنند و زیاد کردن و کم کردن آن را نشانه مستقیم از نوسانات احتمالی بازار داخلی تصور می کنند.

از دیگر عوامل واقعی که در کم کردن قیمت اثر داشتند، می توان به واکنش‌ها بازارساز، کم کردن تحرکات معامله گران فردایی و ورود بعضی خریداران هفته گذشته جهت فروش ارز اشاره کرد. مشاهدات نشان می داد که روز شنبه تقاضا تا حدی عقب رفت؛ نبود صف جهت خرید دلار و خلوت بودن صرافی ها در کنار کم کردن رفتارهای هیجانی در بازار از جمله عواملی بودند که نشان دهنده کم کردن تقاضا بودند.درحالی که در اواسط هفته گذشته بعضی از افراد با تصور امکان کسب سود وارد بازار و صف خرید شده است بودند، روز شنبه چنین صف هایی در بازار وجود نداشت و حتی بعضی از آنها ارز خریداری شده است خود در هفته گذشته را تصمیم گرفتند که به فروش برسانند. این جنبش اندک سمت عرضه شاید عامل محکمی جهت کم کردن قیمت نبود، ولی یقینا عاملی بود که اجازه نداد قیمت در فاز افزایشی قرار بگیرد. در واقع عوض کردن موقعیت این دسته از افراد ترمزی بود که موجب شد تقاضای بیشتری وارد بازار نشود.

روز گذشته، قیمت انواع ارزها و سکه های طلا در بازار کم کردن یافت و معامله گران بعد از صحبت های ترامپ روز متفاوتی را تجربه کردند. در نخستین روز هفته، علاوه بر این

نقطه عطف بازار

به گفته بخشی از بازیگران بازار در سال های گذشته هر گاه قیمت دلار بعد از چند نوسان صعودی در مسیر کاهشی قرار می گرفت، بازارساز با فشار زیاد عرضه زمینه ساز کم کردن زیاد قیمت را فراهم می کرد، عاملی که به موجب آن دامنه نوسان اوج می رفت.با این حال، روز گذشته بازارساز ارزی از نظر معامله گران ریکرد جدیدتری را پیش گرفت. روز گذشته بازارساز عرضه خود را حفظ کرد ولی آن را به میزانی اوج نبرد که قیمت دچار نوسانات شدید کاهشی شود. در واقع، بازارساز روز شنبه به جای توجه به قیمت زیاد به مدیریت نوسانات بها داد، عاملی که در آرامش روز اول هفته نقش مهمی داشت و می توان آن را به عنوان نقطه عطف واکنش‌ها سیاست گذار در نظر گرفت، چراکه نوسانات شدید کاهشی به طور معمول با زیاد کردن های شدید پیگیری می شود. نشانه این عنوان را حتی می توان در واکنش‌ها معامله گران فردایی مشاهده کرد. در ساعات انتهایی روز شنبه زیاد معامله گران فردایی قصد فروش داشتند؛ چراکه بعد از کم کردن قیمت می توانستند در سطوح پایین تر اقدام به خرید دلار کنند و دامنه نوسان را اوج ببرند. در این شرایط، به نظر می رسد بازارساز نیاز است که در برابر چنین بی ثباتی ها و جنبش های احتمالی نیز واکنشی متناسب نشان دهد و در برابر خواست نوسان گیران فردایی مقاومت کند. این عنوان از آن جهت اهمیت دارد که با وجود کم کردن بهای دلار در روز شنبه، عده زیادی از معامله گران باور دارند، قیمت این ارز در ادامه سال ۹۶ توانایی رشد زیاد قیمت را دارد. حتی بعضی با توجه به نیازهای ارزی زائران اربعین انتظار افزایشی شدن بازار در روزهای نزدیک را دارند. در چنین شرایطی به نظر می رسد بازارساز باید تلاش بیشتری در جهت کم کردن نوسان در بازار صورت دهد و به دنبال اثرگذاری های کاهشی کوتاه نباشد و با یک برنامه ریزی بلندمدت نوسانات قیمت را مدیریت کند.

ریزش قیمت در بازار ارز و طلا

اخباراقتصادی – دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | نوسان | روز گذشته | صحبت های ترامپ | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs